.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes12
mod_vvisit_counterVčera141
mod_vvisit_counterTento víkend216
mod_vvisit_counterMinulý víkend117
mod_vvisit_counterTento měsíc12
mod_vvisit_counterMinulý měsíc642
mod_vvisit_counterVšechny dny217155

Dnes: 01 Říj, 2023

Home Přihlášené sbory 2019
Charakteristika C 2017

 

DPS ADIJAMUS

Ostrava

 

Sbormistryně: Mgr. Jana Adamusová

Korepetitor: Mgr. Jana Neubauerová

 

Dětský pěvecký sbor Adijamus vznikl před sedmi lety při Základní umělecké škole Viléma Petrželky v Ostravě-Hrabůvce. I když se Adijamus ve sborovém světě pohybuje teprve krátce, má za sebou již několik pěveckých soutěží. Za svůj úspěch považuje získání „Zlatého a Stříbrného pásma“ na Krajské přehlídce DPS v Orlové. V dubnu 2017 se sbor zúčastnil své první mezinárodní soutěže Slovakia Cantat 2017, kde ve velké konkurenci zkušenějších sborů získal Stříbrné pásmo. V současné době má sbor 40 členů z hudebních i nehudebních oborů školy. Většina z nich nemá pěveckou průpravu, ale jsou výbornými instrumentalisty či výtvarníky. Kromě muziky mají mnoho dalších mimoškolních aktivit, přesto si jeho členové vždy najdou čas na sborové zkoušky, soustředění a mnohá vystoupení. Repertoár se pomalu rozrůstá. Obsahuje skladby z dob renesance až po současnost. Své místo v něm mají lidové písně v různých úpravách, tradiční i méně známé koledy, gospely a populární hudba. Sbor účinkuje na akcích školy, vánočních koncertech, festivalech.

 

DPS ČTYŘLÍSTEK

Ostrava

 

Sbormistryně: Mgr. Zuzana Jírů Šimůnková

Korepetitor: Mgr. Lenka Černíková-Vjaclovská


Dětský pěvecký sbor Čtyřlístek pracuje při ZŠ a MŠ Krestova, Ostrava – Hrabůvka. V letošním roce má 51 členů, dětí ze 3. – 6. třídy s rozšířenou výukou Hv. Repertoár sboru tvoří úpravy lidových písní, spirituály, vánoční hudba a skladby současných skladatelů. Při zpívání se děti doprovázejí na housle, flétny a rytmické nástroje, nechybí také choreografie. Sbor se zúčastnil krajské soutěže dětských sborů ve Frýdku – Místku, kde si vyzpíval stříbrné pásmo, v krajské soutěži pěveckých sborů v Orlové – Lutyni získaly děti zlaté pásmo a cenu poroty za instrumentální doprovody. Sbor se představil na festivalu Poodří Františka Lýska, Petrklíč Brno, PíseňFest Odry, Loučenská vločka Loučná nad Desnou. V červnu byl Magistrátem města Ostravy Čtyřlístek oceněn v kategorii „žákovský kolektiv“. Sbor vždy vzorně reprezentuje školu a také město Ostravu.

 

DPS KULIHRÁŠEK

Nový Jičín

 

Sbormistr: Josef Zajíček

Korepetitor: Dušan Brus

Další instrumentalisté: Alena Jestřebská - hoboj, Karolína Majkusová - klarinet

 

Kulihrášek je nejstarším ze současných tří  přípravných oddělení NOVOJIČÍNSKÉHO SBORU ZUŠ ONDRÁŠEK  a byl založen v lednu 1990. Sbor pravidelně koncertuje, v období jarních a letních prázdnin vyjíždějí Kulihrášci do Beskyd na sborová soustředění, jednou v roce čeká sbor zahraniční zájezd (Chorvatsko, Itálie, Slovensko, Belgie, Německo, Francie, Řecko, Švýcarsko, Finsko…) Kulihrášek se pravidelně zúčastňuje regionálních i celostátních soutěží, ze kterých si pravidelně vozí ta nejvyšší ocenění. Čeho si asi Kulihrášci váží nejvíce, to jsou přátelství po celé naší vlasti. Kamarády máme například v Praze, Plzni, Liberci, Šumperku, Náchodě, Rychnově n.K., Dačicích, Karviné a pochopitelně i v zde v Ostravě.

 

DPS MOTÝLEK

Vyškov

 

Sbormistr: Aleš Musil

Korepetitor: Dalimil Ševčík

 

DPS MOTÝLEK vznikl v roce 2003 při Hudební škole AM ve Vyškově, dnes má 46 členů a spolupracuje se Základní školou Nádražní 5 Vyškov.  Repertoár sboru zahrnuje skladby staré duchovní hudby, renesance, baroka, romantismu i skladby soudobých autorů. V posledních letech se Motýlek zaměřuje také na úpravy a provedení lidových písní, nejčastěji autora Antonína Tučapského. Motýlek se pravidelně účastní soutěží pěveckých sborů (Svátky písní Olomouc, Zpívejfest Vyškov) a soutěžních přehlídek sborů v Jihomoravském kraji. Několikrát postoupil na celostátní sborovou přehlídku v Uničově. Sbor vyjíždí do zahraničí, ať už na koncertní soustředění (Německo, Itálie) nebo na festivaly, kde získal např.: 2. místo na Festivalu adventní hudby ve Varšavě, zvláštní ocenění na festivalu Alba Regia v maďarském Székesfehérváru, 2. místo v soutěži VOCE MAGNA ŽILINA 2017. Nedílnou součást sborového života tvoří i vystoupení v mnoha českých a moravských městech a obcích. Zejména touto činností a svými výsledky se sbor snaží reprezentovat město Vyškov, které ho v posledních letech podporuje.

 

OSTRAVSKÝ DĚTSKÝ SBOR

Ostrava

 

Sbormistryně: Daniela Střílková

Korepetitor: Jana Davidová

Další instrumentalisté: Zuzana Hodurová

 

Ostravský dětský sbor působí na ostravské sborové scéně již více než 50 let. Za dobu své existence sbor zpíval v mnoha zemích Evropy. V roce 2014 po dlouholetém sbormistru sboru Milanu Chromíkovi sbor převzala Daniela Střílková. Sbor tvoří 3 přípravná oddělení – Skřivánci, Slavíci a Kosi a nejstarším oddělením je Hlavní sbor. V roce 2016 se sbor zúčastnil celostátní přehlídky Světlo za Lidice, poté účinkoval na závěrečném koncertu Janáčkovy filharmonie společně s Hradišťanem Jiřího Pavlicy. V loňském roce se zúčastnil regionální přehlídky dětských pěveckých sborů v Orlové, kde získal zlaté pásmo, účastnil se festivalu Moravskotřebovské arkády. Před pár dny sbor společně se zpěvačkou Bárou Basikovou rozsvítil vánoční strom na Masarykově náměstí v Ostravě (3.12.)

 

DPS SVÍTÁNÍ

Praha

 

Sbormistr: Vítězslav Hergesel

Korepetitor: Alice Lin

 

Dětský pěvecký sbor Svítání byl založen v září roku 1996, v roce 2008 našel zázemí v Základní umělecké škole Štefánikova na Praze 5. Ve čtyřech odděleních  sdružuje přes 90 dětí od 5 do 26 let. Ve své historii sbor koncertoval v České republice i zahraničí (např. Polsko, Itálie, Rakousko, Slovensko a Německo). Od začátku své existence se zúčastňuje českých a zahraničních soutěží, kde získal nejedno ocenění - např. v roce 2012 získalo Svítání stříbrnou medaili na mezinárodním festivalu Mundus Cantat Sopot, v roce 2014 na mezinárodním festivalu Vltava Praha 2014 zlaté pásmo a mimořádnou cenu poroty za provedení skladby Gloria od B.Brittna. V témže roce si z mezinárodního festivalu Musica Sacra Bratislava přivezlo zlaté pásmo a v roce 2015 úspěch zopakovalo na mezinárodním festivalu Iuventus in Praga Cantat, kde získalo rovněž zlaté pásmo a stalo se laureátem festivalu. Na podzim stejného roku se umístilo ve stříbrném pásmu na Mezinárodním festivalu s cenou Miroslava Raichla v Pardubicích. V minulosti Svítání spolupracovalo s Pražským filmovým orchestrem, ale bývá také účastníkem cyklu koncertů Pocta tvůrcům. Od roku 2006 pořádá sbor vlastní sborovou soutěž Zahrada písní, které se každý rok účastní přes 30 sborů z České republiky. Od listopadu roku 2016 stojí v čele koncertního oddělení Vítězslav Hergesel.

 

 

Hlavní pořadatel

 


Sdružení přátel sborového zpěvu

Hlavní partneři

 


ostrava

Partneři


179675 404526329591230 1468289416 n

hostimebottom

Založeno na Joomla!. Provozováno na hostingu hostime.cz.