.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes9
mod_vvisit_counterVčera141
mod_vvisit_counterTento víkend213
mod_vvisit_counterMinulý víkend117
mod_vvisit_counterTento měsíc9
mod_vvisit_counterMinulý měsíc642
mod_vvisit_counterVšechny dny217152

Dnes: 01 Říj, 2023

Home Přihlášené sbory 2019
Charakteristika B 2019

 

DPS CHOIR VAN GOH

Ostrava

Sbormistři: Olga Blažková, Lukáš Marek

Korepetitor: Lukáš Marek

CHOIR VAN GOH je sbor s několikaletou tradicí. V příštím školním roce oslaví své 30. výročí od založení. Sbor sdružuje především studenty nižších ročníků Gymnázia Olgy Havlové, ale i studenty jiných škol. Sbor se pravidelně účastní celostátních přehlídek pěveckých sborů, v minulém školním roce si sbor vyzpíval zlaté pásmo v krajském kole Mezzochori. Na konci června uskutečnil sbor koncertní turné do Itálie. Zde také navázal spolupráci s francouzským dětským sborem z Haugenau. V listopadu se sbor připojil k ostatním pěveckým sborům z celé republiky u příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce.


DPS JIŽÁNEK

Ostrava

Sbormistři: Lenka Velikovská, Jana Doležalová

Korepetitor: Lenka Velikovská

Starší přípravný sbor Dětského sborového studia Ostrava-Jih navštěvují děti druhé až sedmé třídy ZŠ. Jedná se o všechny zpěváky, kteří mají chuť zpívat a naučit se v oboru sborový zpěv vše, co je s ním spojeno. Sbor se prezentuje na koncertech a akcích pro veřejnost jako zpívání jubilantům, rozsvěcení Vánočního stromu, vystoupení v domovech důchodců, ale i na soutěžích a přehlídkách, kde získává zkušenosti s obtížnějšími pravidly střední kategorie. Za největší úspěch sboru lze považovat zisk Zlatého pásma na soutěži Porta musicae 2016 v Novém Jičíně.


DPS OSTROVÁČEK

Jaroměř

Sbormistři: Pavla Pazderová, Milan Morávek

Korepetitor: Jana Přibylová

Další instrumentalisté: M. Smolík - kontrabas, M. Morávek - kytara

Dětský pěvecký sbor Ostrováček se ZŠ Na Ostrově v Jaroměři má již čtyřicetiletou tradici. Je rozdělen na přípravný a hlavní sbor.

Hlavní sbor pravidelně vystupuje v jaroměřském divadle a v muzeu, pořádá charitativní koncerty v kostele Sv. Jakuba v Jaroměři a vystupuje na koncertech v okolí města. Zpíval na okresních přehlídkách, na festivalu Hořický pantoflíček, na festivalu v Cholticích u Přelouče. V listopadu 2012 se představil v polských Ziebicích. Tradicí se staly koncerty v lázních Velichovky. Na pozvání swingového orchestru Blue Star Václava Marka účinkoval Ostrováček na vánočních koncertech v Jaroměři a v Hradci Králové poprvé v roce 2012 a také letos 3. prosince. Ostrováček od doby jeho vzniku v roce 1978 do roku 2016 řídila Vlasta Nejedlá.


DPS PTÁČATA

Šumperk

Sbormistr: Mgr. Pavla Zerzáňová Hilšerová

Korepetitor: Marcela Zajícová

Dětský pěvecký sbor Ptáčata  pracuje na Základní škole Šumperk, Šumavská 21. Navštěvují je děti od prvních do devátých tříd. Pravidelně se schází na zkouškách, v hudebně školy. Sbory se tradičně zúčastňují různých vystoupení nejen po Olomouckém kraji. Dále sbor vystupuje na školních akcích a akcích pořádané městem. Sbor se na svá vystoupení připravuje také na jarním a podzimním soustředění. Sbor podporuje nejen Základní škola Šumperk, Šumavská 21, ale i město Šumperk a Klub rodičů a přátel šestky - KRAPŠ.


DPS ROZMARÝNEK

Havířov

Sbormistr: Janina Ptaková

Korepetitor: Lenka Velikovská

Dětský pěvecký sbor Rozmarýnek působí již od roku 1992 při Základní škole Žákovská v Havířově. Sbor navštěvují žáci 6. – 9. tříd naší školy. Na pravidelných středečních zkouškách pilně nacvičují svůj celoroční hudební repertoár. Ale nejen na zkouškách je to tvrdá dřina. Dvakrát ročně vyjíždí Rozmarýnek na soustředění na hory, aby se nejen nadýchali čerstvého vzduchu, ale aby také hodně zpívali, hodně si hráli a nabírali novou sílu na celý školní rok. A toto velké úsilí se jim rozhodně vyplatí. Každoročně si připraví společně s ostatními sbory školy Vánoční a Jarní koncerty, zpívají na různých akcích pořádaných městem. Ale i na poli soutěžním je sbor Rozmarýnek velice úspěšný. Z různých soutěžních přehlídek si pravidelně přiváží ocenění – jen namátkou – krajská přehlídka dětských sborů, Vánoční Akordy Ostrava, Pražské Vánoce a další. Ale nejen na soutěžích v České republice slaví Rozmarýnek úspěchy – velice rádi vyjíždí si zazpívat do polské Wlodislawi či Glubczyc, kde v  roce 2018 obdrželi nejvyšší ocenění za nejlepší provedení skladby českého autora.


DPS TRALLALA

Český Těšín

Sbormistryně: Beata Brzóska

Korepetitor: Alicja Adamczyk

 

Dětský sbor „Trallala” působí od září 2004 při Základní škole s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Účastní se regionálních i celostátních přehlídek a soutěží, ve kterých se již několikrát umístil ve zlatém pásmu. Oblíbenou soutěží jsou Vánoční akordy ve které soutěží již od prvního ročníku. Sbor se každoročně úspěšně účastní mezinárodních soutěží v zahraničí. V roce 2019 získal zlaté pásmo kategorii dětských sborů a cenu Grand Prix na Mezinárodním festivalu Queen of the Adriatic Sea v italské Cattolice.


 

Hlavní pořadatel

 


Sdružení přátel sborového zpěvu

Hlavní partneři

 


ostrava

Partneři


179675 404526329591230 1468289416 n

hostimebottom

Založeno na Joomla!. Provozováno na hostingu hostime.cz.