.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera27
mod_vvisit_counterTento víkend120
mod_vvisit_counterMinulý víkend310
mod_vvisit_counterTento měsíc706
mod_vvisit_counterMinulý měsíc1428
mod_vvisit_counterVšechny dny155757

Dnes: 18 Čec, 2019

Home Přihlášené sbory 2017
Charakteristika B 2017

 

DPS KO-KO

Ostrava

 

Sbormistři: Lenka Velikovská, Zdeněk Ševčík

Korepetitor: Lenka Velikovská

 

Dětský pěvecký sbor Ko-Ko je koncertním oddělením Dětského sborového studia Ostrava - Jih. Navštěvují jej děti od 9 do 18 let, jejichž pěvecké dovednosti umožňují práci na náročnějším repertoáru. Sbor učí zpěváky preciznosti a prohlubuje jejich dovednosti ve vícehlasém zpěvu nejen pomocí lidových písní, staré muziky, ale i skladeb moderních autorů, jejichž interpretace je obtížnější po melodické i rytmické stránce. Toto těleso reprezentuje město Ostravu na festivalech a soutěžích po celé České republice. Za největší úspěch sboru Ko-Ko je možno považovat zisk zlatého pásna na soutěži Porta musicae 2010 v Novém Jičíně a jeho následné obhájení v roce 2012.

 

DPS PTÁČATA

Šumperk

 

Sbormistryně: Mgr. Pavla Zerzáňová Hilšerová dipl. um.

Korepetitor: Marie Zajícová

Další instrumentalisté: Kateřina Drásalová

 

Dětské pěvecké sbory (DPS) Ptáčata a Ptáčátka pracují na Základní škole Šumperk, Šumavská 21. Navštěvují je děti od prvních do devátých tříd.Pravidelně se schází na zkouškách, v hudebně školy.Sbory se  tradičně zúčastňují různých vystoupení nejen po Olomouckém kraji. Jedná se například o akce a přehlídky Loučenská vločka, Zlatá Lyra, Sborové dny Uničova, nebo mnohá další vystoupení na školních akcích, akcích pořádané městem či Infocentrem města Šumperk. Sbor se na svá vystoupení připravuje také na jarním a podzimním soustředění. Ptáčata v loni oslavila kulaté 20. výročí své činnosti. Můžeme tedy říci, že již několik generací dětí zpívalo a zpívá s Ptáčaty. Školní DPS podporuje nejen Základní škola Šumperk, Šumavská 21,ale i město Šumperk a Klub rodičů a přátel šestky - KRAPŠ.

 

DPS ROZMARÝNEK

Havířov

 

Sbormistryně: Mgr. Janina Ptaková

Korepetitor: Lenka Velikovská

Další instrumentalisté: Eliška Toušková, Veronika Ptaková

 

Sbor Rozmarýnek působí pří základní škole na ulici Žákovská již několik let. Tento sbor je složen z žáků II. stupně základní školy. Každoročně prezentují svou práci na vánočním a jarním koncertu pořádaného školou, ale také na různých jiných akcích a soutěžích. Z pěveckých soutěží dětských sborů různá ocenění. Sbor se účastní řady takových  soutěží - soutěž pěveckých sborů v  Orlové, Pražské Vánoce či Vánoční Akordy. V roce 2015 reprezentoval Rozmarýnek svůj kraj v celostátní soutěži dětských pěveckých sborů v Uničově. Velmi rád sbor také vyjíždí i na nesoutěžní festivaly. Zazpívali si v krásné barokní kapli v Cholticích u Pardubic v rámci festivalu Veselé zpívání, na festivalu Moravskotřebovské arkády či na Loučenské vločce. V repertoáru sboru se objevují písně různých žánrů. S chutí si zazpívají lidové písně a to nejen české, ale také jiných národů, klasickou hudbu, jazzovou hudbu, gospel, spirituál a populární písně, české i zahraniční.

 

DPS RUDSKÉ KOČKY

Ruda nad Moravou

 

Sbormistr: Stanislav Vlk

Korepetitor: Tereza Fisherová

Další instrumentalisté: Hana Schmidtová

 

V pěveckém sboru ZŠ Ruda nad Moravou zpívá 26 žáků od druhé do osmé třídy, které mají o zpěv a hudbu zájem. Jde tedy spíše o hudební kroužek. Zkoušky probíhají jedenkrát týdně . Děti mají zájem samy sebe doprovázet na hudební nástroje. Repertoár si většinou děti vybírají samy. Rudské Kočky se již pravidelně zúčastňují pěvecké přehlídky Loučenská Vločka, koncertu Zlatá Lyra v Šumperku a mnoha společenských akcí v obci. Sbor pravidelně pořádá vánoční koncert V Rudě nad Moravou a okolních obcích. Vzkaz: Děkujeme pořadatelům za pozvánku na Vánoční Akordy do Ostravy. Je to pro nás zcela nová zkušenost.

 

DPS ŠTĚPÁNEK

Štěpánkovice

 

Sbormistryně: Andrea Antlová

Korepetitor: Jana Smolková

Další instrumentalisté: Karolína Lipinová, Tereza Weissová, Kateřina Hanzlíková, Veronika Štáblová

 

Štěpánek je dětský pěvecký sbor složený z žáků 3. až 9. ročníku Základní školy ve Štěpánkovicích, který byl založen v září roku 2000 a v současné době pracuje pod vedením sbormistryně Andrey Antlové. Klavíristkou sboru je Jana Smolková. Za dobu svého působení absolvoval desítky koncertů a vystoupení. V jeho repertoáru najdete jak písně lidové ve vícehlasých úpravách, tak umělé, které jsou určené pro dětské pěvecké sbory. Své místo zde mají také písně cizojazyčné a to v polštině, ruštině, španělštině, srbštině, latině a zejména v angličtině. Štěpánek také soutěží. Krajského kola celostátní soutěže se zúčastnil již sedmkrát, kdy se po několika stříbrných pásmech umístil v roce 2009 v pásmu zlatém. Nahrál také 3 cd, z toho dvě samostatná.

 

DPS TRALLALA

Český Těšín

 

Sbormistryně: Beata Brzóska

Korepetitor: Andrzej Molin

 

Dětský sbor „Trallala” působí od září 2004 při Základní škole s polským jazykem v Českém Těšíně. Účastní se regionálních i celostátních přehlídek a soutěží, ve kterých se již několikrát umístil ve zlatém pásmu. Oblíbenou soutěží jsou Vánoční akordy v nedaleké Ostravě, ve které soutěží již od prvního ročníku.  Sbor se každoročně úspěšně účastní mezinárodních soutěží v zahraničí.

 

Hlavní pořadatel

 

k15

Hlavní partneři

 


ostrava
akord

Partneři


179675 404526329591230 1468289416 n
hostime
logo porexi


bottom

Založeno na Joomla!. Provozováno na hostingu hostime.cz.