.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes12
mod_vvisit_counterVčera141
mod_vvisit_counterTento víkend216
mod_vvisit_counterMinulý víkend117
mod_vvisit_counterTento měsíc12
mod_vvisit_counterMinulý měsíc642
mod_vvisit_counterVšechny dny217155

Dnes: 01 Říj, 2023

Home
Charakteristika A 2019 PDF Tisk Email

 

DPS MRŇOUSCI

Ostrava

Sbormistryně: Lucie Deszkásová, Lenka Velikovská, Tereza Kaňovská

Korepetitor: Lenka Velikovská

Mrňousci jsou mladším přípravným sborem Dětského sborového studia Ostrava-Jih, který navštěvují děti mateřských školek  (navázal spolupráci s MŠ Pastelka z Ostravy-Zábřehu) a prvních tříd ZŠ. Rád ve svých řadách vítá všechny děti, které rády zpívají a muzicírují. V tomto oddělení získávají zpěváčci první zkušenosti s nácvikem písniček, hrou na dětské rytmické nástroje a vystupováním na veřejnosti. Razí heslo "Škola hrou" a čím více nás je, tím lépe!

 

DPS MYŠKY

Kroměříž

Sbormistr: Miroslav Uhlíř

Korepetitor: Vojtěch Červenka

Jsme přípravným pěveckým sborem, kde se připravujeme na to, až si nás starší Myšáci zavolají. Jsme ze Soukromé základní umělecké školy D-MUSIC Kroměříž, ale naše základna je na pobočce v Chropyni, kam se sjíždíme i z okolních obcí. Máme rádi zpívání, a hlavně hudební soustředění, kde si kromě cvičení užijeme taky hodně legrace. Do Ostravy se vždy těšíme a velmi se nám tu líbí.

 

DPS PLAMÍNEK

Holešov

Sbormistryně: Gabriela Kovářová, Veronika Svobodová, Lenka Hýžová

Korepetitor: Lenka Hýžová

Další instrumentalisté: G. Kovářová – housle, V. Svobodová – zobcová flétna, E. Ondrašíková, N. Zbořilová, V. Tomanova – Orffovy nástroje

V roce 2002 se na 3. Základní škole v Holešově rozhořel dětský pěvecký sbor Plamínek. Svým zpěvem hřeje a rozdává radost již 17 let. Jeho řady jsou naplněny dětmi od druhé do páté třídy, které nejen společně zpívají, ale dohromady tráví svůj volný čas na víkendových soustředěních, koncertech, školních a městských akcích. Díky Plamínku se malí zpěváci učí pracovitosti, zodpovědnosti, ctižádosti, ale také ochotě, pomoci a sounáležitosti. Za dobu svého působení Plamínek získal třináctkrát zlaté pásmo v krajské přehlídce školních pěveckých sborů a čtyřikrát postup na celostátní přehlídku této soutěže. V roce 2009 a 2014 vydal vlastní CD nahrávky. V roce 2019 se účastnil projektu Českého rozhlasu – Moravské děti. Sbor Plamínek pravidelně pořádá vánoční, jarní a výroční koncerty. Svým zpěvem rozdává radost nejen v Holešově, ale je zván i na městské akce v blízkém okolí. Velmi si považuje spolupráce s dalšími dětskými sbory. Když příležitost dovolí, na koncerty se vrací a s velkou chutí vystupují i bývalí členové, což vedoucím Plamínku dělá nesmírnou radost a dodává elán do práce. Proto motto Plamínku zní - NEHASIT, HOŘÍM!!!

 

DPS PTÁČÁTKA

Šumperk

Sbormistr: Mgr. Pavla Zerzáňová Hilšerová

Korepetitor: Marie Zajícová

Dětský pěvecký sbor Ptáčátka pracuje na Základní škole Šumperk, Šumavská 21. Navštěvují je děti od prvních do devátých tříd. Pravidelně se schází na zkouškách, v hudebně školy.

Sbory se tradičně zúčastňují různých vystoupení nejen po Olomouckém kraji. Dále sbory vystupují na školních akcích a akcích pořádané městem. Sbor se na svá vystoupení připravuje také na jarním a podzimním soustředění.

Školní DPS podporuje nejen Základní škola Šumperk, Šumavská 21, ale i město Šumperk a Klub rodičů a přátel šestky - KRAPŠ


DPS SAKUMPIKUM

Karolinka

Sbormistr: Ilona Boháčová

Korepetitor: Martina Havlová

Přípravný sbor Sakumpikum ZUŠ Karolinka navštěvují děti od 5 let do 4. – 5. třídy ZŠ. Zpěváci se zde učí základním pěveckým dovednostem, seznamují se s písněmi různých slohových období a učí se vystupovat na koncertech, popřípadě soutěžích.


 

Hlavní pořadatel

 


Sdružení přátel sborového zpěvu

Hlavní partneři

 


ostrava

Partneři


179675 404526329591230 1468289416 n

hostimebottom

Založeno na Joomla!. Provozováno na hostingu hostime.cz.