.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes13
mod_vvisit_counterVčera27
mod_vvisit_counterTento víkend123
mod_vvisit_counterMinulý víkend310
mod_vvisit_counterTento měsíc709
mod_vvisit_counterMinulý měsíc1428
mod_vvisit_counterVšechny dny155760

Dnes: 18 Čec, 2019

Home
Charakteristika A 2017 PDF Tisk Email

 

DPS JIŽÁNEK

Ostrava


Sbormistři: Zdeněk Ševčík, Lenka Velikovská

Korepetitor: Lenka Velikovská


Dětský pěvecký sbor Jižánek je starším přípravným oddělením Dětského sborového studia Ostrava - Jih. Navštěvují jej děti od 7 do 13 let. Jedná se o všechny zpěváky, kteří mají chuť zpívat a naučit se v oboru sborový zpěv vše, co je s ním spojeno. Sbor se prezentuje na koncertech a akcích pro veřejnost jako zpívání jubilantům nebo rozsvěcení Vánočního stromu, ale i na soutěžích a přehlídkách, kde získávají zkušenosti i tolik potřebné vzory ve starších a zkušenějších tělesech. Za největší úspěch sboru lze považovat zisk zlatého pásma na soutěži Porta musicae 2016 v Novém Jičíně.

 

DPS KOBLÍŽCI

Ostrava


Sbormistryně: Mgr. Adéla Šaldová

Korepetitor: ?

Charakteristika nedodána


DPS MRŇOUSCI

Ostrava


Sbormistryně: Lucie Deszkásová, Iveta Ferková-Sedláčková, Lenka Velikovská

Korepetitor: Lenka Velikovská

Další instrumentalisté: Adam Jaskovič - kytara


Dětský pěvecký sbor Mrňousci je nejmladším přípravným oddělením Dětského sborového studia Ostrava-Jih. Navštěvují jej děti mateřských škol a prvních tříd základní školy, které zde získávají první zkušenosti s nácvikem písniček, správnou artikulací, hrou na dětské rytmické nástroje a vystupováním na veřejnosti. Řídí se heslem „škola hrou“ – čím více hodiny tohoto sborečku děti baví, tím více baví i dospělé, kteří se zpěváčky pracují. Oddělení funguje ve dvou skupinách – na pilotní školce MŠ Klegova Ostrava a skupině scházející se na kmenové zkušebně sborového studia. Všichni dohromady pak tvoří jeden velký, hudbou se bavící sbor.

 

DPS MYŠKY

Kroměříž


Sbormistr: Miroslav Uhlíř

Korepetitor: Monika Skopalová


Dětský pěvecký sbor Myšky působí na Soukromé základní umělecké škole D-MUSIC Kroměříž a  je přípravným sborem pro sbor Myši a myšáci. Sbor začal svou činnost v září roku 2011. Myšky se pravidelně zúčastňují Krajské přehlídky školních pěveckých sborů a Vánočních akordů v Ostravě. Také vystupují na jarních, vánočních a výchovných koncertech. Letos v září opět došlo k obměně zpěváků, starší žáci odešli do staršího sboru a přišli noví zpěváci, pro které je to jejich první vystoupení.

 

DPS PTÁČÁTKA

Šumperk


Sbormistryně: Mgr. Pavla Zerzáňová Hilšerová dipl. um.

Korepetitor: Marie Zajícová

Další instrumentalisté: Kateřina Drásalová


Dětské pěvecké sbory (DPS) Ptáčata a Ptáčátka pracují na Základní škole Šumperk, Šumavská 21. Navštěvují je děti od prvních do devátých tříd.Pravidelně se schází na zkouškách, v hudebně školy. Sbory se tradičně zúčastňují různých vystoupení nejen po Olomouckém kraji. Jedná se například o akce a přehlídky Loučenská vločka, Zlatá Lyra, Sborové dny Uničova, nebo mnohá další vystoupení na školních akcích, akcích pořádané městem či Infocentrem města Šumperk. Sbor se na svá vystoupení připravuje také na jarním a podzimním soustředění. Ptáčata v loni oslavila kulaté 20. výročí své činnosti. Můžeme tedy říci, že již několik generací dětí zpívalo a zpívá s Ptáčaty. Školní DPS podporuje nejen Základní škola Šumperk, Šumavská 21,ale i město Šumperk a Klub rodičů a přátel šestky - KRAPŠ.

 

DPS SAKUMPIKUM

Karolinka


Sbormistryně: Mgr. Ilona Boháčová

Korepetitor: Martina Havlová ml.


Přípravný sbor Sakumpikum navštěvují děti od 5 let. Členové sboru se průběžně obměňují. Zpěváci se zde učí základním pěveckým dovednostem, seznamují se s písněmi různých slohových období a učí se vystupovat na koncertech, popřípadě soutěžích.

 

DPS SLAVÍK A PÍSNIČKA

Zábřeh


Sbormistři: Lenka a Karol Ozorovští

Korepetitor: Marie Zajícová

Další instrumentalisté: Ondřej Ozorovský (housle), Kristýna Ozorovská (zobcová flétna), Tereza Skálová (příčná flétna)


Oba školní sbory zkoušejí odděleně jednu vyučovací hodinu týdně, každý zvlášť na jiné škole. Je to již tři roky, co se jednou sbormistři rozhodli spojit své síly a reprezentovat město Zábřeh spolu. Děti se většinou již znají a lépe se sezpívají vždy na březnovém soustředění. Každoročně si děti zakoncertují na blízkých sborových přehlídkách, ve městě Šumperku na Zlaté lyře nebo na Loučenské vločce. Několikrát se dětem podařilo získat stříbrné či zlaté pásmo na přehlídce v Uničově. Do Ostravy míří sbor již podruhé, protože se zde dětem moc líbilo.

 

DPS SLUNÍČKO

Orlová


Sbormistryně: Mgr. Pavla Bjalončíková

Korepetitor: Alice Stanescová


DPS Sluníčko Orlová byl založen v roce 1995 a pracuje při ZŠ K. Dvořáčka v Orlové dodnes. Je součástí ,,Sborového a instrumentálního studia“. Za dobu svého trvání se v něm vystřídalo mnoho zpěváků z řad žáků školy. V průběhu trvání se sbor zúčastnil mnoha soutěží, z nichž si odnesl stříbrná i zlatá pásma. Byl oceněn ,,Cenou Zdeňka Lukáše“ a ,,Cenou Petra Šibileva“, který pro sbor složil píseň Sluníčko. Toto těleso se také podílelo na natočení 4 CD našeho studia a účastnil se na natáčení filmu režiséra Jiřího Svobody – Sametoví vrazi. Na posledním ročníku Krajské postupové přehlídky sbor získal ,,zlaté pásmo“. V letošním školním roce sbor tvoří žáci druhé a třetí třídy.

 

DPS TRALLALINKI

Český Těšín


Sbormistryně: Beata Brzóska

Korepetitor: Halina Pribula


Dětský pěvecký sbor TRALLALINKI vznikl ve školním roce 2005-2006 při základní škole s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně jako přípravné oddělení sboru TRALLALA. Zpívá v něm kolem 40 dětí 2.-5. třídy. Sbor zkouší jednou týdně.  Děti se učí nejprve intonovat na jednohlasých písních, potom si pomalu zvykají i na vícehlasý zpěv. Oblíbené jsou různé kanóny, lidové a dětské písně, ve kterých nesmí chybět humor a pohyb. Na soutěž Vánoční akordy přijel poprvé a moc se těší na vystoupení.

 

 

 

Hlavní pořadatel

 

k15

Hlavní partneři

 


ostrava
akord

Partneři


179675 404526329591230 1468289416 n
hostime
logo porexi


bottom

Založeno na Joomla!. Provozováno na hostingu hostime.cz.