.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes20
mod_vvisit_counterVčera17
mod_vvisit_counterTento víkend88
mod_vvisit_counterMinulý víkend133
mod_vvisit_counterTento měsíc20
mod_vvisit_counterMinulý měsíc522
mod_vvisit_counterVšechny dny208111

Dnes: 01 Čec, 2022

Home 6. ročník 2015 Přihlášené sbory 2015
Charakteristiky sborů kategorie A PDF Tisk Email

 

 

DPS KOBLÍŽCI

Ostrava

Sbormistryně: Mgr. Adéla Šaldová

Korepetitor: Mgr. Romana Pabjanová

DPS Koblížci je dětský pěvecký sbor při ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě -Zábřehu. Navštěvují je děti druhé až čtvrté třídy. Získávají zde své první zkušenosti se sborovým zpěvem a vystupováním na veřejnosti.

Pravidelně se sbor zúčastňuje pěvecké přehlídky Hájecké jaro, festivalu Vánoční akordy a vystoupení při slavnostních příležitostech naší školy. Naše malé zpěváčky na klavír doprovází Mgr. Romana Pabjanová.

 

DPS KOSI A SLAVÍCI

Ostrava

Sbormistryně: Mgr. Daniela Zuková, Ph. D.

Korepetitor: Mgr. Pavel Rybka, ArtD.

Kosi a Slavíci jsou přípravná oddělení Ostravského dětského sboru, ve kterých zpívají zpěváci od 7 do 10 let. Sbory od září nově pracují pod vedením Mgr. Daniely Zukové, Ph.D., soutěž je tedy pro děti první koncertní zkušeností v tomto školním roce.


DPS MRŇOUSCI

Ostrava

Sbormistryně: Lucie Deszkásová, Iveta Ferková-Sedláčková

Korepetitor: Lenka Velikovská

Dětský pěvecký sbor Mrňousci je nejmladším přípravným oddělením nově vznikajícího Dětského sborového studia Ostrava-Jih. Navštěvují jej děti od 4 do 7 let, které rády zpívají a muzicírují. V tomto oddělení získávají zpěváčci první zkušenosti s nácvikem písniček, hrou na dětské rytmické nástroje a vystupováním na veřejnosti. Sbor funguje od října 2013 a zpěváčci mají za sebou jeden koncert. Vánoční akordy jsou první soutěží v životě většiny Mrňousků.


DPS MYŠKY

Kroměříž

Sbormistryně: Miroslav Uhlíř

Korepetitor: Monika Nováková

Další instrumentalisté: Veronika Uhlířová

Dětský pěvecký sbor Myšky působí na Soukromé základní umělecké škole D-MUSIC Kroměříž a je přípravným sborem pro sbor Myši a myšáci. Přípravný sbor začal svou činnost v září roku 2011. V dubnu 2013 se sbor zúčastnil Krajské přehlídky školních pěveckých sborů, kde se umístil ve Zlatém pásmu.

 

DPS PERMONÍČEK ST.

Karviná

Sbormistryně: Mgr. Stanislava Burešová

Korepetitor: Naděžda Mathé

Permoníček starší je druhým přípravným oddělením Sborového studia Permoník, které působí při ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné. Složení sboruse každoročně obměňuje – starší děti přestupují do dalšího oddělení, nově přicházejí děti z mladšíhooddělení.

Repertoár sboru je složen převážně z písní jednohlasých a dvojhlasých. Děti nacvičují program na dva tematicky zaměřené výchovné koncerty pro žáky karvinských základních škol, ale také na různé koncerty pro širokou veřejnost.

V posledních letech děti zkoušejí poměřit své pěvecké dovednosti s dalšími dětskými sbory na soutěžních přehlídkách – prozatím s krásnými výsledky i zážitky, což je nejlepší odměna za jejich pečlivou přípravu.


DPS SAKUMPIKUM - přípravný sbor

Karolinka

Sbormistryně: Ilona Boháčová, Martina Havlová ml.

Korepetitor: Martina Havlová ml.

Přípravný pěvecký sbor Sakumpikum ZUŠ Karolinka navštěvují děti ve věku 5-9 let. Výuka probíhá jednou týdně, zpěváci se zde seznamují se základy sborového zpěvu a písněmi různých stylů. Ti nejšikovnější pak také veřejně vystupují.

 

DPS SLUNÍČKO

Orlová

Sbormistryně: Mgr. Pavla Bjalončíková

Korepetitor: Alice Stanescová

DPS Sluníčko byl založen v roce 1995 a pracuje při ZŠ K. Dvořáčka v Orlové dodnes. Je součástí ,,Sborového a instrumentálního studia“. Za dobu svého trvání se v něm vystřídalo mnoho zpěváků z řad naší školy.

V průběhu trvání se sbor zúčastnil soutěží, z nichž si odnesl stříbrná i zlatá pásma. Byl oceněn Cenou Petra Lukáše a Cenou Petra Šibileva, který pro sbor složil píseň Sluníčko. Sbor se podílel na natočení 4CD a spolupracoval při natáčení filmu režiséra Svobody ,,Sametoví vrazi“.

V letošním školním roce tvoří sbor žáci druhé a třetí třídy.

 

DPS SLUNÍČKO

Vyškov

Sbormistryně: Aleš Musil

Korepetitor: Mgr. Stanislav Haloda

DPS Sluníčko působí při ZŠ Vyškov, Nádražní 5 pod vedením sbormistrů pana Aleše Musila a Mgr. Michala Vlčka. Skládá se ze žáků 2. a 3. tříd. DPS Sluníčko spoluúčinkuje na pravidelných adventních a jarních koncertech ZŠ Vyškov, Nádražní 5. Sbor je v povědomí široké veřejnosti, neboť se účastní akcí pořádaných Městským kulturním střediskem ve Vyškově.


DPS WIOLINKI

Bystřice

Sbormistryně: Mgr. Danuta Cymerysová

Korepetitor: Ing. Pavel Jekerle

Sbor Wiolinki sdružuje žáky třid 1.-5. Polské základní školy v Bystřici. Je to skupina velmi odhodlaných – veselých zpěváčků, kteří rozvíjejí své hudební schopnosti na čtvrtečních zkouškách. Pro svou roztomilost jsou častými hosty na besídkách a setkáních.

Spolu se staršími sboristy Crescenda každoročně v květnu pořádají Koncert Majowy, kde prezentují své vokální a scénické kvality.

 

 

Hlavní pořadatel

 


Sdružení přátel sborového zpěvu

Hlavní partneři

 


ostrava

Partneři


179675 404526329591230 1468289416 n

hostimebottom

Založeno na Joomla!. Provozováno na hostingu hostime.cz.